درس دوم نرم افزار آموزش سنتور

درس دوم نرم افزار آموزش سنتور
برای مشاهده گالری روی تصویر کلیک کنید
  • برند : افرا رایان
  • کد محصول : AF-santor2
  • وضعیت موجودی : موجود

  • 2000 تومان


نظرات / یک نظر بنویسید


به اشتراک بگذارید

درس دوم آموزش سنتور تمرینی در آواز دشتی

در درس دوم نرم افزار آموزش سنتور، هنرجویان عزیز با مقدماتی درباره آواز دشتی آشنا خواهند شد و استاد گرانقدر جناب آقای سپهر رفیعیان به نواختن این ساز دل نواز می پردازد. همان گونه که مشاهده خواهید کرد این آموزش به صورت ویدئویی بوده اما در نرم افزار آموزش سنتور تهیه شده توسط شرکت افرا رایان آموزش به صورت مالتی مدیا (فیلم ، صدا ، متن ،نت موسیقی) بوده و قابلیت نصب روی سیستم کامپیوتر و پرینت گرفتن از نت ها را دارا می باشد و با تغییر زاویه دوربین امکان استفاده بهتر هنرجویان از این نرم افزار با کیفیت را فراهم آورده است .در درس دوم به تعریف آواز دشتی ودستگاه شور می پردازیم و همان طور که هنرجویان عزیز می دانند آواز دشتی از متعلقات دستگاه شور است که به آن آواز چوپانی نیز می گویند. غالب آوازهایی که خواننده های ایرانی می‌خواند و بیشتر آوازهای محلی از مناطق مختلف ایران در یکی از مایه‌های این دستگاه قرار می گیرد، به همین دلیل این دستگاه را مادر موسیقی ایرانی هم می نامند. آواز دشتی با اینکه غم انگیز و سوزناک است اما بسیار لطیف و با احساس نیز می‌باشد و به دل می نشیند.
آواز دشتی به‌طور کلی دارای دو منطقه اصلی درآمد و اوج می‌باشد که تغییر کردن نت شاهد در دشتی از ویژگی‌های بارز این آواز  است و ما شاهد تنوع بسیار زیاد تحریر در این آواز هستیم .
 آواز دشتی امروزه در بین مردم گیلان و شمال کشور رایج شده است .اما اصل آواز دشتی متعلق به منطقه دشتی در جنوب کشور است و ریشه در روزگار پر از مشقت و سختی عشایر و مردمان کوهپایه نشین زاگرس دارد. از مشهورترین آثار در آواز دشتی به سرود ای ایران اثر روح‌الله خالقی می‌توان اشاره کرد.
آواز دشتی را معمولاً در تار و سه‌تار با کوک لا («ر، لا، سل، دو») اجرا می‌کنند . شما را به دیدن این آواز زیبا درنرم افزار آموزش سنتور افرا رایان دعوت می کنیم در قسمت های بعدی درس با ما همراه باشید.

یک نظر بنویسیدمحصولات ویژه

بلاگ آموزش موسیقی

ادامه مطلب