باید ها و نبایدهای تغذیه ای و نکات مهم نگهداری صدا در تمرینات نرم افزار آموزش سلفژ

چگونگی نگهداری از صدا در تمرینات نرم افزار آموزش سلفژ

 برای این که بتوانیم از صدای خود مراقبت کنتیم تا تمرین ها را به درستی انجام دهیم نیاز به رعایت یه سری اصول داربم رعایت این موارد در خوردنی ها بسیار مهم است زیرا تمام خوردنی ها تاثیر مستقیم و بسیار زیادی بر روی صدا دارد از مواردی که هرگز نباید بخورید سس ، فلفل و چیپس و تخمه غذاهایی که چربی دارد نوشیدنی های گاز دار مثل نوشابه و دلستر . البته دلیل این که گفته شده هرگز نباید خورده شود فقط در زمانی است که شما روزانه برنامه ای یک ساعت و یا بیشتر برای تمرین آواز دارید منظور از آواز فقط خوانندگی نیست می تواند تمرین هایی که مربوط به سلفژ است که در مقاله قبل گفته شد باشد . از مواردی که نباید خورده شود می توان به رب کدو و بادمجان اشاره کرد . زیرا این مواد خوراکی نیز باعث تحریک گلو و احساس خارش در گلو می شود که باعث می شود هنگام بیرون آمدن صدا از گلو صدا را خراب کند و تن آن را نیز به هم زند و همچنین باعث ایجاد سرفه هنگام آواز و یا بیرون آمدن هر صدایی از گلو می شود یکی از مواردی که در هنگام تمرین بسیار به ایجاد صدای مطلوب کمک می کند استفاده از آب پرتقال است البته آب پرتقال کمی شیرین زیرا اگر ترش باشد باعث احساس سوزش در ناحیه گلو می شود و اگر بعد از تمرین و در حین تمرین کمی سوزش در گلویتان حس کردید انار ، سیب ترش و در مجموع همه میوه های ترش را و دیگر مواد خوراکی ترش را نخوریداگر زمانی مجبور به استفاده از موارد بالا که برای صدا زیان دارد بخورید یک ربع قبل از شروع تمرین حتما یک لیوان بزرگ و یا بیشتر  از نوشیدنی های گرم استفاده کنید توضیحات کاملتری را می توان در نرم افزار آموزش سلفژ و یا کتاب های آموزشی پیگیری کنید. حال می خواهیم در مورد مواردی که به مطلوبیت صدا کمک می کند و باعث می شود ساعات بیشتری در روز تمرین کنید اشاره کنید عسل ، چای کمرنگ بدون رنگ ، نوشیدنی های گرم مثل آب جوش و برخی دم نوش های آرامش دهنده از موارد کمک کننده  به آواز خواندن و تمرینات سلفژ در نرم افزار آموزش سلفژ می باشند.تمامی نوشیدنی هایی که در آنها کافئین زیادی وجود دارد مانند قهوه و نسکافه استفاده نکنید کافئین باعث آسیب پذیری تمام ناحیه هایی که صدا از آنها عبور و ایجاد می شود ، می باشدو حتی مواردی خوراکی هایی مثل شکلات و دیگر اقلامی که کافئین دارند را استفاده نکنید.  
فقط خوراکی ها نیستند که باعث مطلوبیت وآسیب پذیری صدا می گردند اگر قبل از تمرین و یا آواز خواندن ذهن خود را آرام کنید و به لحظات شادی که در زندگی داشتید فکر کنید نیز می تواند در مطلوبیت صدای شما تاثیر گذار باشد. 
اگر هنگام تمرین احساس کردید که صدایتان لرزش دارد بهترین روش این است که چشمانتان را ببندید و در ذهن خود به این فکر کنید که این آهنگ و یا تمرین را هم اکنون در حال نوشتن بر روی کاغذ هستید. می توانید ادامه مطلب را با توضیحاتی بیشتر و به صورت تصویری در نرم افزار آموزش سلفژ افرا رایان دنبال کنید.


بلاگ آموزش موسیقی

ادامه مطلب