آموزش گیتار پاپ به صورت مقدماتی در نرم افزار آموزش گیتار پاپ

نرم افزار آموزش گیتار پاپ به زبان روان و ساده

گیتار-پاپ-آموزشی

در این بخش در سطح مقدماتی و به زبان روان و ساده شما را با گیتار پاپ و نرم افزار آموزش گیتار پاپ و مراحل نخستین نواختن گیتار پاپ آشنا می کنیم. در نرم افزار آموزش گیتار پاپ ، گیتار از شش سیم تشکیل شده است که سه سیم پایینی ( یک ، دو ؛ سه ) به شکل نایلونی می باشد. سیم های ملودی یا تریبل به آنها گفته می شود و به سه سیم بالایی ( چهار و پنج و شش ) که به شکل فلزی فنری می باشد به آنها سیم های بیس می گویند. برای نوازندگی یک آهنگ در نرم افزار آموزش گیتار پاپ باید به دو چیز اهمیت زیادی داد :

چند نتی بنوازیم ( از نظر زیر و بمی صدا )

نت را چه مدت بنوازیم

خط حامل : پنج خط موازی را می گویند که نت های موسیقی به شکل طول روی آن تحریر می شود.

نت : هفت نت داریم. در گیتار پاپ تنها از کلید سل بکار می بریم. سازهایی مثل سنتور، ویولون، پیانو در آنها از کلید سل استفاده می شود.

 اسم نت ها : دو ، ر ف می ، فا ، سل ، لا ، سی

با نگاه کردن شکل های متفاوت برای هر نت موسیقی می شود مدت زمان آن را تعیین کرد. روابط میان شکل نت های موسیقی و زمان آنها در پایین بیان شده است. سه نت سیم اول عبارت می باشد از : می ، فا ، سل

زمانی که سیم اول را بدون تماس هیچکدام از انگشتان دست چپ به روی دسته گیتار نواخته شود نت می را نواخته اید و در حالتی که فرت اول را بگیرید نت فا و فرت سوم نت موسیقی سل را به صدا در می آورد. 

نت می ( دست باز ) نت فا ( فرت اول انگشت اول ) و نت سل ( فرت سوم انگشت سوم ) پس نشستن درست نوک انگشتان خود را به شکل عمود بر روی سیم بگذارید. دقت کنید انگشتتان پشت فرت واقع شود و با انگشت خودتان فشار لازم بر سیم وارد شود. در حالتی که انگشت روی بخش فلزی واقع شود و یا فشار لازم اعمال نشود صدای وز خواهد داد. اگر از فرت خیلی فاصله داشته باشد باید فشار زیاد تری انجام شود پس تلاش کنید که انگشتان خود را درست پشت فرت بگذارید. زمانی که سیم دوم را به صورت دست باز بنوازید نت سی و در حالتی که فرت اول را گرفته نت دو و فرت سوم نت موسیقی ر را به صدا در می آورید. نت سی ( دست باز ) ، نت دو ( فرت اول انگشت اول ) نت ر ( فرت سوم انگشت سوم ) .

دو نت موسیقی از نت های سیم سوم

این دو نت موسیقی به این دو صورت می باشد . سل و لا

زمانی که سیم سوم را دست باز بنوازید نت موسیقی سل و زمانی که فرت دوم را بگیرید نت لا را به صدا در خواهد آورد. 

ارزش کشش نت سیاه

ارزش کشش ( دیرند ) نت موسیقی سیاه یک ضربه ی پا می باشد . به این معنی که زمان اجرا باید به اندازه ی یک ضرب سر جای خودش قرار گیرد. این تمرینات تنها شامل نت های موسیقی سیاه می باشد. این نت های موسیقی را با حرکت رو به پایین مضراب باید بنوازیم که به این حرکت مضراب در نرم افزار آموزش گیتار پاپ ، مضراب راست می گوییم.


بلاگ آموزش موسیقی

ادامه مطلب