مروری بر تاریخچه انواع مختلف موسیقی با گیتار با معرفی نرم افزارهایی مثل نرم افزار آموزش گیتار کلاسیک

اصول انتخاب گیتارها و کار با نرم افزار آموزش گیتار کلاسیک

 سوالی که ذهن بسیاری از مبتدیان را در آغاز راه آموزش گیتار به خودش مشغول کرده این است که چه سبکی از گیتار را از بین (گیتار پاپ ،گیتار کلاسیک ، گیتار فلامنکو) انتخاب کند. یک راه ساده برای فهمیدن این موضوع وجود دارد و آن این است که قطعه ای  را از بین تمام سبک های موجود در گیتار گوش کنیم و ببینیم که چه سبکی به دل بیشتر می نشیند و ارتباط بیشتری با ما برقرار می کند. علاوه بر آن می توانیم از نرم افزارهای موجود در بازار مثل نرم افزار آموزش گیتار کلاسیک یا نرم افزار آموزش گیتار پاپ استفاده کنیم. حتی برای گوش کردن به این سه سبک متفاوت موسیقی شما نیاز به دانستن الفبا و اصول اولیه موسیقی و گیتار دارید تا بتوانید تفاوت آن را از هم تشخیص دهید. بنابراین هر هنرجو بایدبا اصولی مانند نت ، آکورد، آرپژ و ... آشنا باشد . پس همان طور که اصول اولیه را فرا می گیرید و گیتار مورد علاقه تان را انتخاب می کنید در کنار آن می توانید از نرم افزارهای مختلفی مانند نرم افزار آموزش گیتار کلاسیک نیز استفاده کنید. و به راحتی مقدمات آموزش گیتار را فرا گیرید و بعد از مدتی که راهتان را انتخاب کردید و نرم افزار مورد علاقه تان را انتخاب کردید وارد آموزش های پیشرفته تر  و تخصصی تر شده و برای خود یک سبک موسیقی انتخاب کنید.در نوازندگی گیتار سبک های مختلفی وجود دارد که می توان در مورد آن ها تحقیق کرد و هر کدام از این سبک ها ساز مختص به خودش را دارد و بعضی از آنها از اداب و رسوم قسمت خاصی از فرهنگ یک کشور نشات گرفته است. مثلا  موسیقی جاز که از محله های سیاه پوستان « نیوارلئان »  نشات گرفته و بین سفید پوستان شایع شد . یکی از بارزترین نمایندگان موسیقی جاز سبک نیواورلئان « لوئی آرمسترانگ » نوازنده سیاه پوست آمریکایی بود که با مهارت فوق العاده ای ترومپت می نواخت . یکی از مشخصه های مهم موسیقی جاز « بداهه پردازی » روی ملودی های قدیم و جدید موسیقی است.
در دهه اول قرن بیستم شاهد معرفی موسیقی « بلوز » ( Blues)  بودیم که در اصل نوعی موسیقی ویژه کار در بین سیاهپوستانی بود که از آفریقا  به آمریکای شمالی به اجبار برده می شدند و  این موسیقی ناشی  ازناراحتی سیاه پوستانی بود که از آفریقا برای بردگی به آمریکای شمالی  برده می شدند.
این سبک های مختلف موسیقی باعث ایجاد تنوع در گیتار ها شده است .گیتارهای این سبک ها از نوع گیتارهای آکوستیک فلزی و گیتار الکترونیک است و اصول مختص به خودش را برای نوازندگی دارد. با این حال هنوز گیتار کلاسیک و نرم افزار آموزش گیتار کلاسیک طرفداران خاص خودش را دارد.


بلاگ آموزش موسیقی

ادامه مطلب