انواع پیک گیتار،ابعاد و اندازه پیک گیتار

آشنایی با پیک گیتار

یک گیتار چیست؟

 

بطور کلی پیک با منحنی شکل برای اجرای ریتم و آکورد مناسب هستند.

پیک ها با نوک تیز و مثلثی شکل برای زمانی که لید یک نت را در واحد زمان اجرا می کنند مناسب می باشند.

pick-guitar

 

ابعاد،اندازه و ضخامت پیک

ضخامت پیک برحسب میلیمتر اندازه گذاری میشود و به طور معمول از ۰٫36 میلیمتر-پیک های نازک- و 1.5 میلیمتر-پیک های ضخیم است.گاهی ضخامت بعضی پیک های گیتار 2میلیمتر و بیشتر هم می رسد.

برای اجرای ریتم پیک نازک گزینه مناسب تری است ولی برای اجرا لید اولویت و پیشنهاد اول نیست.

در کل در برابر پیک های ضخیم،بسیار مناسب تر برای اجرای ریتم گیتار است.

پیک های نازک برا ی نوازنده در اجرا،بخاطر انعطاف پذیری صدای نرمی تولید میکند و نوازنده می تواند بدون آنکه تارها پاره شود یا صدای بلندی ایجاد کند به صورت محکم ضربه بزند.

پیکهای نازک شوک اجرای آکورد را بهتر از پیکهای ضخیم جذب می کنند. پیک ضخیم کنترل بیشتری برروی سیم ها برای نوازندگان گیتار فراهم میکند.

مواد بکار رفته در پیک:

پیک ها از انواع مختلف پلاستیک-نایلون، سلولوییدو ساخته میشوند و میتوانند از لاستیک، فلز، چوب باشند. اکثر آنها نایلون و سلولویید است. لاستیک و فلز و چوب برای افکت های خاص استفاده میشوند. سلولوید: پیک های از این جنس قدیمی‌ترین و از اولین نوع پیک های پلاستیکی هستند و همچنان مورد استفاده قرار می گیرند بویژه برای آن دسته نوازندگان گیتار که از افکت صدای وینتیج استفاده می کنند.

افرارایان-پیک-گیتار

نایلون: این مدل رایج ترین نوع پیک های پلاستیکی است اما از آنجایی که سطح این پیک ها صاف و صیقلی است، در دستان نوازندگان حالت لغزنده‌ای دارد. پیکهای چوبی صدای ملایم تری تولید میکنند.

 

 


بلاگ آموزش موسیقی

ادامه مطلب